LEEDS & DISTRICT CANINE ASSOCIATION

22nd JULY 2007

JUDGE - MR. W. BROWNE-COLE (TRAVELLA)

34 ENTRIES : 9 ABSENTEES



Dog CC,BOB, G3       Mr J LAPPIN Cassarnon Eros At Bodarra
Res Dog CC :             Mrs A MAUGHAN Brocolitia Scotwyre Sheer Class TAF
Bitch CC :                  DAMS, N & MILENA, B Ashgrove Graphite
Res Bitch CC :          Mrs M D FORMAN Beemaid Trouble Maker
Best Puppy :              Mr R J & Mrs P B HILL Hillrise Special Delivery

Class 585 PD (5 Entries) Abs: 2
1st:                              Mr R J & Mrs P B HILL Hillrise Special Delivery
2nd:                             Mr T J WATT Drygait Time to Dream
3rd:                              Mrs S JEFFORD, Miss S & JEFFORD Wizzizz Execeptional

Class 586 JD (3 Entries) Abs: 0
1st:                              Mrs A MAUGHAN Brocolitia Scotwyre Sheer Class TAF
2nd:                             Mr & Mrs S COOK Nkunde Best Bet
3rd:                              Mrs S JEFFORD, Miss S & JEFFORD Wizzizz Exclusive
 
Class 587 PGD (2 Entries) Abs: 0
1st:                              Mrs M D FORMAN Beemaid Taranto
2nd:                             Mrs J SARJEANT Jetstream Frolic

Class 588 LD (4 Entries) Abs: 1
1st:                              Mr J LAPPIN Cassarnon Eros At Bodarra
2nd:                             Mrs S A NIXON Wild Wizard At Willowyre
3rd:                              Miss V M COUTTS Laural Boy Sh.C

Class 589 OD (3 Entries) Abs: 0
1st:                               Miss R PEARCE Fairwyre Adventurer at Alkinra
2nd:                              Mrs D HEATHCOTE Corriecote Simply 'U'Nique
3rd:                               Mr & Mrs D A WURTZBURG Baglan Battle Hymn of Russmews

Class 590 PB (3 Entries) Abs: 1
1st:                              Mr D BARRATT Saredon Lady Is A Tramp At Jitae
2nd:                             Mr R J & Mrs P B HILL Hillrise Special Edition

Class 591 JB (3 Entries) Abs: 0
1st:                              Mrs M D FORMAN Beemaid Trouble Maker
2nd:                             Mrs A MAUGHAN Brocolitia Sersly Follow The Lead TAF
3rd:                              Mr T ROSE Saintly Thoughts

Class 592 PGB (4 Entries) Abs: 2
1st:                              Mr A JACK Aman Who Gives A Fox
2nd:                             Miss K EDDON Brocolita Canbee

Class 593 LB (5 Entries) Abs: 2
1st:                              Mr J SHARKEY Presto Jill Again
2nd:                              Mr & Mrs WIGGINS Nethertonion Katelyn of Cradleydale
3rd:                              Mrs H BRADFORD Flyntwyre Fanny Firenakapan

Class 594 OB (3 Entries) Abs: 1
1st:                              DAMS, N & MILENA, B Ashgrove Graphite
2nd:                              Mrs A STANFIELD Ch & Ir Ch Fairwyre Colleen